О односу Владе према Савету

09. новембар 2015

Извор: ФоНет

Члан Савета Душан Слијепчевић за ФоНет говорио о односу Владе према Савету и према раду Савета.

Он је напоменуо да не може да каже да су премијери и Влада били против њихових извештаја, али нису ни давали подршку Савету за борбу против корупције.

„Једноставно, нема реакције. Због чега то раде, то они најбоље знају.“

Чланови Савета су имали два сусрета са Александром Вучићем, један док је био потпредседник Владе задужен за борбу против корупције, када је дао „чврсто обећање да ће се значајно поправити“ положај тог тела, а други кад је постао премијер.

"Опет нам је гарантовао да ће нам изаћи у сусрет, да ће нам се положај променити", навео је Слијепчевић, коме није познато зашто се то није догодило.

Према његовим речима, Вучић је, иако то јавно није говорио, раније имао честе контакте са покојном Верицом Бараћ, некадашњом председницом Савета и „респектовао је њено мишљење“.

Слијепчевић је истакао да су после првог Вучићевог сусрета са члановима Савета формиране чак и неке четири комисије у Министарству унутрашњих послова, које су се бавиле случајевима 24 спорне приватизације, на које је то тело указало у свом извештају.

Те комисије, сматра он, нису биле производ тога што је Влада променила свој став према Савету за борбу против корупције, „него више одраз притиска који је дошао споља, из Западне Европе“, па су они, због тога, променили однос и говорили да ће се то све истражити.

"До данас немамо одговор, ниједан предмет, по нама, није завршен на начин на који би требало да се заврши, без обзира да ли се води кривични поступак или имамо став Владе око тога да ли је та приватизација урађена у законским оквирима", указао је Слијепчевић.


Прилог можете погледати овде