Чланица Савета за борбу против корупције Мирослава Миленовић изјавила је да је Србија током деведесетих година, у време када је била под санкцијама Уједињених нација, "брутално опљачкана под велом патриотске бриге" за народ.
"Србија је брутално опљачкана: пензиони фонд, здравствени фонд, читав буџет Србије је брутално опљачкан и изнесен на Кипар под велом патриотске бриге за све нас током санкција. Та истина, нажалост, није успела да добије судски епилог", казала је Мирослава Миленовић за портал "Маглочистач".
Додала је да је њен највећи пораз у каријери то што истрага о кипарском новцу никад није изашла на светлост дана.
"Много година сам потрошила на тај случај. Мој је пораз то што нисам успела довољно да анимирам тужилаштво. Многи моји пријатељи ће рећи зашто би то био мој лични пораз, али ја некако мислим да ако профајлер, форензични рачуновођа није успео да анимира тужиоца, вероватно је нека грешка у њему", оценила је Мирослава Миленовић.
Према њеним речима, капацитети полиције у Србији за истраживање финансијских проневера су све бољи и бољи, и на томе би Србији могле да позавиде и многе европске земље, али је проблем у недостатку политичке воље.
"Наша полиција је на завидном нивоу знања, спремна је, а то што се њени капацитети не остварују у пракси, разлоге треба тражити у политичким разрачунавањима и у томе што се полиција гуши у неким политичким аферама и некомпетентном вођству", казала је Мирослава Миленовић.
Оценила је да Србија има "једно потпуно растурено и неефикасно" правосуђе које једноставно није способно да процесуира кривична дела.
Према њеним речима, системска корупција је она која разара друштво, и зато борба против корупције мора да иде одозго, од највиших државних чиновника и функционера.
Оценила је да је борба против корупције у Србији само декларативна.
"Премијер и владајућа политичка елита су дошли на власт на крилима 24 предмета Верице Бараћ и Савета за борбу против корупције, међутим, на крају смо само добили игнорисање и беспоштедну борбу против Савета за борбу против корупције и његових чланова, док 24 предмета нису завршена", навела је Мирослава Миленовић.
Заложила се за доношења закона о пореклу имовине и кривичног дела неоснованог богаћења.
"Ми једанпут морамо да подвучемо ту црту и да кренемо од нуле, да знамо да ће ову Србију извући богати појединци, али појединци у приватном сектору који су своје богатство зарадили на поштен начин, а не да имамо само жртве транзиције и оне који су прелили државну имовину у своје џепове", казала је Мирослава Миленовић.