- Насловна
- /
- Медији о корупцији
- /
- Догађаји
- /
- Сад следе хапшења министара!

Сад следе хапшења министара!
ИЗВОР: Курир
До октобра ће бити приведен министар из актуелне власти или члан неке од бивших влада
И после Хаџића услов су хапшења!
Полиција и тужилаштво имаће пуне руке после до октобра, до када се очекује да правди буде приведен неко од високорангираних министара актуелне власти или неки из бивших влада! То је, како Курир сазнаје, нов услов за добијање кандидатуре за чланство у ЕУ, јер у Бриселу нису задовољни само тиме што су антикорупцијски закони донети, већ траже да се они и примењују.
- Од власти у Србији очекује се да крену стопама Хрватске и почну без пардона да хапсе министре за које се сумња да су умешани у корупцију високог ранга. Пожељно је да то буде пре октобра, када ће се на дневном реду наћи питање српске кандидатуре за ЕУ - каже за Курир добро обавештен саговорник из Владе Србије.
Он тврди да у ЕУ постоји велико незадовољство ефектима борбе против корупције у Србији и да је званичном Београду јасно стављено до знања да у најскорије време треба да се виде озбиљни резултати у виду хапшења „крупних зверки“.
Како ствари стоје, извесније је да се у првој тури на удару нађе неко од министара из Коштуничине владе иако би у ЕУ с много више задовољства била примљена вест да је због корупције приведен неко од високих функционера актуелне власти.
Подсетимо, у суседној Хрватској недавно је због малверзација ухапшен актуелни командант Копнене војске Младен Круљац, а пре њега због корупције на удару су се нашли и бивши премијер Иво Санадер и потпредседник владе Дамир Поланчец. У Црној Гори приведен је брат Светозара Маровића.
Ненадић: Доказ за ЕУ
Немања Ненадић, директор организације Транспарентност Србија, у изјави за Курир каже да „нема сумње да би гоњење функционера на високом нивоу представљало један од доказа да се борба против корупције озбиљно води.“
- Наравно, нико из ЕУ неће рећи ухапсите тог и тог, али ће сигурно тражити ефикасну борбу против корупције. Свуда у свету имате корупционашке афере у које су укључени министри и тешко да је могуће да тога не буде и Србији. А ако се код нас ниједан такав случај не открије, онда ће то само значити да није уложено довољно труда - наводи Ненадић.
Кривична пријава против Бубала
Имена министара за које се сумња да су умешани у корупцију досад је једино наводио Савет за борбу против корупције, са Верицом Бараћ на челу. Осим министара, у извештајима Савета помињу се и ниже рангирани функционери умешани у разне афере које до данас нису доживеле судски епилог. Подсетимо, Савет је поднео кривичне пријаве против бившег министра привреде Предрага Бубала, директора Комисије за хартије од вредности Милка Штимца, бившег директора Агенције за приватизацију Миодрага Ђорђевића...