Како обављати две захтевне функције истовремено

19. септембар 2011

ИЗВОР: Бета

Немања Ненадић из Транспарентности Србија рекао је на конференцији за новинаре да, уз пуно поштовање према физичким и интелектуалним способностима Душана Бајатовића, не схвата како је могуће да он стигне да обавља две тако важне функције.

Немања Ненадић, Транспарентност СрбијаПрограмски директор Транспарентности Србија Немања Ненадић изјавио је у понедељка да није питање да ли се посланик и директор "Србијагаса" Душан Бајатовић налази у сукобу интереса већ како је могуће да један човек ефикасно обавља две тако важне и захтевне функције.

На конференцији за новинаре, Ненадић је рекао да би Бајатовић, као посланик, био у сукобу интереса када би се доносио неки закон који се тиче "Србијагаса", али да иначе то не мора да буде случај јер Скупштина Србије нема битно различите интересе од "Србијагаса".

Он је, медјутим, рекао да, уз пуно поштовање према физичким и интелектуалним способностима Бајатовића, не схвата како је могуће да он стигне да обавља две тако важне функције.

Директор Транспарентности Владимир Гоати рекао је да су наши политичари такви да би, када би их неко упитао, вероватно рекли да су способни да обављају "не две, него пет пута по две функције".

"То су све ренесансне личности. Њима ништа не смета да један дан пројектују хеликоптер, други дан да сликају Мона Лизу а после да праве нацрт за неко утврдјење... Ми смо 'пуни' таквих личности, само их не препознајемо", рекао је Гоати.


Упозорење:

Веб портал 'Савет за борбу против корупције' не одговара за садржај објављених коментара. Сва мишљења, сугестије, критике и други ставови изнесени у коментарима су искључиво лични ставови аутора коментара и не представља ставове редакције Веб портала 'Савет за порбу против корупције'.

captcha image
Reload Captcha Image...